X
تبلیغات
زولا

مقالات بازاریابی و کسب و کار اینترنتی

در این وبلاگ مقالات بازاریابی و کسب و کار اینترنتی قرار داده می شود

خونریزی در بارداری و بررسی عواقب بعدی آن

هر نوع خونریزی در بارداری وحشتناک است، حتی برای مادری که بیشترین سطح را دارد. خبر خوب: تظاهرات یا خونریزی در بارداری که مانند دوره قاعدگی نیست، تقریبا برای یک سوم مادران اتفاق می افتد و اغلب برای مادر یا نوزاد تهدیدی ایجاد نمی کند. برای بعضی از زنان حامله پس از مقاربت، بعضی از آنها دچار خونریزی میشوند، به همین علت است که هیچ ارتباطی با بارداری ندارند مانند عفونت در دیواره واژن.

متخصصین پزشکی مادر و جنین در دانشگاه واشنگتن در مورد خونریزی در بارداری میگوید: خونریزی، مهم نیست که چقدر ضعیف است، می تواند نشانه هایی از عوارض مختلف، از جمله سقط جنین ، حاملگی خارج رحمی ، و پیش آگهی جفت، و بنابراین هرگز نباید نادیده گرفته شود. در اینجا دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است هنگام بارداری خونریزی داشته باشید، زمانی که می دانید که آیا باید با پزشک خود تماس بگیرید و یا راهنمایی هایی برای مؤثر بودن نشانه های خود را برای ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود داشته باشید.

خونریزی در بارداری و بررسی عواقب بعدی آن

خونریزی واژینال در بارداری اغلب در سه ماهه اول بارداری رخ می دهد و ممکن است نشانه ای از مشکلات نباشد. با این حال، خونریزی که در سه ماهه دوم و سوم حاملگی اتفاق می افتد اغلب می تواند نشانه ای از عوارض احتمالی باشد. خونریزی ممکن است به دلایل بالقوه ایجاد شود.

علل خونریزی یا خارش در ۲۰ هفته گذشته گرچه احتمال بروز سقط جنین (به نام تولد نوزاد پس از ۲۰ هفته اول پس از سه ماهه اول به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و بسیاری از عوارض اولیه فاکتور دیگری مانند حاملگی های خارج از رحم و مولار)، خونریزی در نیمه دوم حاملگی باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد، به خصوص اگر در حال انجام است.

زایمان زودرس، که در آن خونریزی واژینال با گرفتگی یا انقباضات، اسهال، فشار لگن یا درد پشتی قبل از ۳۷ هقته همراه است، ممکن است در صورت عدم درمان، پیامدهای جدی برای نوزاد داشته باشد. پس از ۳۷ هفته، این علائم می تواند یک شروع طبیعی برای کار باشد.

چگونه می توانم بفهمم که لکه گذاری یا خونریزی در بارداری جدی است؟

خونریزی واژینال در دوران بارداری غیر معمول نیست، بلکه معمولا طبیعی نیست. این می تواند بسیاری از چیزها را مشخص کند، بسته به اینکه آیا آن سنگین با سبک است، چه مدت طول می کشد، چه رنگی است و در چه مرحله ای از حاملگی رخ می دهد. نشانه هایی که خونریزی به علت شرایط جدی مانند سقط جنین، مشکلات جفت و یا زایمان زودرس است شامل خونریزی شدید (مشابه خونریزی قاعدگی)، خونریزی همراه با گرفتگی و / یا تب و یا خونریزی و انتقال برخی از بافت ها است.

خونریزی در بارداری و بررسی عواقب بعدی آن
رنگ خون نیز مهم است: خون که قرمز روشن است، معمولا بیشتر از خون قهوه ای مضر است

اگر شما کمتر از یک نقطه از اندازه دایره ای خون دیدید، بلافاصله با ماما تماس بگیرید تا ایمن شود، زیرا هر خونریزی واژینال در دوران بارداری می تواند نشانه ای از مشکل بزرگتر باشد. آماده بودن برای پاسخ دادن به پرسش های مفصل درباره مقدار خون شما که از دست داده اید و توضیحی درباره اینکه چگونه احساس می کنید به طور کلی، توصیه می شود.

پزشک شما تصمیم خواهد گرفت که آیا علت نگرانی وجود دارد. در صورتی که این مورد باشد، ممکن است شما بخواهید وضعیت بررسی کند. او همچنین می تواند یک سونوگرافی را برای دیدن آنچه که با جنین انجام می شود، سفارش دهد.

علل خونریزی در بارداری یا لکه گذاری در ۲۰ هفته اول

پزشکان تخمین می زنند که ۲۵ تا ۴۰ درصد زنان خونریزی واژینال را در دوران بارداری خود تجربه می کنند و اغلب بارداری به طور طبیعی پیشرفت می کنند.
طبق گزارش انجمن بارداری آمریکا، در نیمه اول بارداری علایم احتمالی خونریزی بدون عارضه وجود دارد که عبارتند از:

خونریزی احتمالی: تخمک گذاری تخم مرغ در رحم حدود ۲ هفته قبل از بارداری شما رخ می دهد به عنوان تخم مرغ لقاح به دیواره رحم شما متصل است. اگر میزان خونریزی کمی را حدود یک هفته تا ۱۰ روز پس از تخمک متوجه شوید، احتمال خونریزی احتمالی ناشی از آن است و چیزی برای نگرانی در مورد آن وجود ندارد مقاریت جنسی در سه ماهه دوم و سوم، گردن رحم شما به علت افزایش جریان خون در ناحیه، افزایش می یابد.

عفونت: برخی از زنان خونریزی گردن را به علت عفونت، معمولا یک بیماری انتقال یافته جنسی مانند کلامیدیا دارند. در این حالت، وضعیت پایه نیاز به درمان دارد. معاینه داخلی توسط متخصص گوش و حلق و بینی شما انجام می شود: پس از پاپ اسمیر یا امتحان لگن که معمولا در بین شش و شانزدهمین بارداری اتفاق می افتد، خونریزی می شود. علامت ممکن است ظرف ۲۴ ساعت پس از بازدید و معمولا در عرض یک روز از بین می رود.

خونریزی در بارداری و بررسی عواقب بعدی آن
برخی از چیزهای اساسی برای دانستنخونریزی در بارداری:

اگر خونریزی دارید، همیشه باید یک جوراب شلواری بپوشید تا بتوانید میزان خونریزی و میزان خونریزی شما را کنترل کنید.در صورتی که در حال حاضر دچار خونریزی میشوید، نباید چیز دیگری را در ناحیه واژن، مانند دوش یا مقاربت جنسی انجام دهید.اگر در معرض عوارض احتمالی هر یک از علائم ذکر شده در زیر نیز هستید، باید بلافاصله با پزشک خود مشورت کنید.

خونریزی در بارداری نیمه اول

سقط جنین : خونریزی می تواند نشانه سقط جنین باشد، اما به این معنی نیست که سقط جنین ناگزیر است. مطالعات نشان می دهد که از ۲۰ تا ۳۰ درصد از زنان در دوران بارداری میزان خونریزی را تجربه می کنند . تقریبا نیمی از زنان باردار که خونریزی می کنند، سقط جنین را ندارند. تقریبا ۱۵-۲۰٪ از همه حاملگی ها باعث سقط جنین می شود و اکثر آنها در طی ۱۲ هفته اول رخ می دهد.

نشانه های سقط جنین عبارتند از:

 • خونریزی واژینال
 • درد کمر درد در معده احساس می شود (قوی تر از گرفتگی های قاعدگی)
 • بافت عبور از (واژن)

اکثر ناتوانی ها را نمی توان پیشگیری کرد. اغلب روش بدن برای مقابله با بارداری ناخوشایند است که در حال توسعه نیست. سقط جنین به این معنی نیست که شما نمی توانید یک بارداری سالم در آینده داشته باشید یا اینکه خودتان سالم نیستید.

حاملگی های مکرر یک دلیل نادر برای خونریزی های زودرس هستند. اغلب به عنوان “مول” نامیده می شود، بارداری مولار شامل رشد بافت غیرطبیعی به جای جنین است. همچنین به عنوان بیماری تروفوبلاست حاملگی (GTD) نامیده می شود.

خونریزی در بارداری و بررسی عواقب بعدی آن

نشانه های بارداری مولار:

 • خونریزی واژینال
 • آزمایش خون نشان می دهد سطح HCG غیرعادی بالا است
 • تناقضات قلب جنینی وجود ندارد
 • خوشه انگور مانند یک سونوگرافی در رحم دیده می شود

علل شایع در خونریزی  بارداری در نیمه اول چیست؟

از آنجایی که خونریزی که در نیمه اول بارداری اتفاق می افتد، بسیار رایج است، بسیاری از افراد می دانند که علل علاوه بر برخی از عوارض پیش از این نیز ذکر شده است.

خونریزی ممکن است در اوایل بارداری به علت عوامل زیر رخ دهد :

خونریزی ایمپلنت در هر ۶-۱۲ روز پس از تخمک ممکن است رخ دهد. هر خانم خونریزی لثه ای را به طور متفاوتی تجربه می کند؛ بعضی از آنها به مدت چند ساعت در یک نقطه قرار می گیرند، در حالی که بعضی دیگر ممکن است برخی از روزهای خفیف نور را داشته باشند.برخی از انواع عفونت در حفره لگن یا دستگاه ادراری ممکن است باعث خونریزی شود.

پس از مقاربت، برخی از زنان ممکن است خونریزی کنند، زیرا دهانه رحم بسیار حساس است. شما باید مقاربت را متوقف کنید تا زمانی که توسط دکتر شما دیده شود. این برای جلوگیری از هر گونه تحریک بیشتر است – داشتن مقاربت جنسی طبیعی است که باعث سقط جنین نمی شود.

خونریزی در بارداری نیمه دوم :

شرایط مشترک خونریزی  در بارداری جزئی شامل دهانه رحم التهابی یا رشد دهانه رحم می باشد. خونریزی پس از زایمان ممکن است تهدیدی برای سلامت زن یا جنین باشد. اگر در طول سه ماهه دوم یا سوم حاملگی خود، نوع خونریزی داشته باشید، با ارائه دهنده خدمات درمانی خود تماس بگیرید.

انقباض پلاستیکی :

خونریزی واژینال ممکن است ناشی از جدا شدن جفت از دیواره رحم قبل یا در طول زایمان باشد. تنها ۱٪ زنان باردار این مشکل را دارند و معمولا در ۱۲ هفته گذشته بارداری اتفاق می افتند.

علائم انقباض پلاسمایی:

 • خون ریزی
 • دل درد

زنانی که در معرض خطر بیشتری هستند، عبارتند از:

 • آیا سن ۳۵ سال یا بالاتر است
 • داشتن فرزند
 • کم خونی دارید
 • فشار خون بالا
 • تروما یا صدمات به معده
 • استفاده از کوکائین

خونریزی واژینال ممکن است نشانه ای از کار باشد. تا چند هفته قبل از شروع کار، پلاگین موکوس ممکن است عبور کند. این به طور معمول از مقدار کمی از مخاط و خون تشکیل شده است. اگر زودتر رخ دهد، می توانید وارد زایمان زودرس شوید و باید فورا پزشک خود را ببینید.

منبع : های مادر

تاریخ ارسال: جمعه 12 مرداد 1397 ساعت 17:47 | نویسنده: فرهاد جوانمیری | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد